ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

دکوراسیون و طراحی داخلی ؛ خونتو نونوار کن!

چالش بزرگ طراحان داخلی، فضای محدود در منازل شهری است که به دلایل بسیار رو به کوچکتر شدن گذاشته است. نوعی گرایش به زیبایی شناسی که تلفیقی است از سبکهای قدیمی ترولی ساده تر وبه طبیعت نزدیکتر؛ مانند سبک «روستیک»، «ونتیج» یا «ریترو» در کنار شیوه ساده تر مینیمال که با هم تلفیق شده اند و رابطه ما با طبیعت را بازسازی کرده اند و بازگشت به آن را با آغوشی باز در فرایند طراحی و دکوراسیون داخلی با تفکری نوین و خارج از چارچوب های تکراری در سال جدید فراهم آورده اند. رنگ هایی با منشأ قهوه ای که نماد خاک و مادر طبیعت است، در کنار رنگ هایی مانند خاکستری، بژ، سفید و زرد و ترکیب مواد طبیعی مانند چوب، سنگ و سفال و… همه یادآور آن سبکهاست. از سوی دیگر رنگهای مدرن، الهام گرفته شده از رنگ هایی که در وسایل الکترونیکی پیشرفته و فن آوری های جدید دیده می شود و حضور فهایی از قبیل مس، برنج به خصوص به رنگ طلایی، رنگ و درخشندگی را در این سال باهم در آمیخته اند.

طراحی سبز؟

نکته تأکیدی در سال جدید بر طراحی و زندگی سبز است؛ نامی که بر شیوه زندگی براساس همراهی و هماهنگی با طبیعت و حفظ آن گذاشته شده است.
با هم به ویژگیهای طراحی و دکوراسیون داخلی برای سال ۲۰۱۷ نگاهی می اندازیم:

1 ارزش های تاریخی و سبک کلاسیک

دکوراسیون
تمام عناصر معمارانه، اثاثیه و اکسسوری های تزیینی متعلق به سبک های ونتیج و مانند آن در سال جدید کاربرد دارند و دیوارهایی با پوشش آجری و تیرهای چوبی سالم از این دست عناصر هستند. نکاتی که در سبک ریترو دیده می شود مانند وسایل و اشیای آنتیک در کنار آثار هنری مدرن و معاصر، ایده های اصیل و غیرتکراری در استفاده از مواد و مصالح طبیعی به منظور افزودن معنای جدید و منحصر به فرد به طراحی و دکوراسیون داخلی در فضاهای مدرن است. موادی که تا پیش از این در طراحی داخلی استفاده می شد، بافت ها و سطوح مختلف به سرعت با فن آوری های سبز تغییر یافته و با نوآوری ها همراه شده اند، ولی شکل کلاسیک آثار هنری و ایده های تزیینی سنتی که بازتاب دهنده تاریخ و فرهنگ منطقه خاصی است، نگه داشته و در نظر گرفته شده است. با توجه به طراحی سبز، از مجموع اینگونه ایده پردازی ها، س بکی نو پدید آمده که راه حل های سالم تری برای هماهنگی و حفظ محیط زیست در اختیار اهالی فن قرار داده است.

2 طرح رنگ و مجموعه رنگی

کوارتز صورتی، رنگی ملایم، نرم و روشن از خانواده صورتیها، آبی روشنی که باسفید ترکیب شده و از آن رنگی بی هیاهو، ساکت و آرامش بخش ساخته است، رنگ های گرم طلایی، قرمز مرجانی ملایم و سایه رنگهای هلویی و زرد پالت رنگی زیبایی برای سال ۲۰۱۷ ساخته اند. رنگ های خاکی مانند انواع قهوه ایها که نماد نیروهای قدرتمند زمین هستند و انواع سبزهای پررنگ و عمیق و قرمزهای شرابی، صورتی-نارنجی ها، انواع رنگ زرد و سبز زردهای پاستلی و سبز نعناعی) در عین مدرن بودن حسی از دلفریبی طبیعت به مجموعه دکوراسیون می بخشند. مایه رنگ های سبز تیره به جای رنگهای تکراری با تناژ آبی نشسته اند. این رنگ برای بخش های تیره دکوراسیون استفاده می شود. حس خوب این رنگ برای اتاق های خواب با انواع تناژهای آن از روشن تا تیره، فضایی مانند حضور در جنگل ها با تنوع و گوناگونی آنها را به محیط می آورد؛ حس بودن در میان درختان کاج و سرو در زمستان و ویژگی سبک اسکاندیناویایی. در کنار این رنگ، اثاثیه ای به رنگ قهوه ای و عسلی بسیار چشمگیر خواهد بود.رنگ سبز تیره به فضاعمق می بخشد.

3 مواد بازیافتی و ایده های زندگی سبز

ایده های بازیافتی و چرخه استفاده مجدد، دوستداری طبیعت و مصرف کمتر مواد و طراحی ارگانیک یا آلی که از محیط زیست الهام می گیرد از نکات کلیدی این سال است. اشیای چوبی و فی سالم و منسوجات طبیعی دست س از و خانگی راه خود را به شیوه های دکوراسیونی مدرن باز کرده اند. گرایش طراحی برساختن اشیا و لوازم جدید از وسایل قدیمی، از بنیانهای فکری این سال است که فاکتور دوستدار طبیعت و محیط زیست بودن آنها در اولویت است. همچنین حضورعنصری مانند چوب، نسبت به گذشته بسیار بیشتر دیده می شود.

4 نوآوری

نواوری ها در زمینه های مختلف و فناوری های جدید کامپیوتری و چاپگرهای س ه بعدی، امکان اعمال س لایق ش خصی در طراحی و تزیینات داخلی را فراهم آورده و موجب شده تا فضاهایی منحصر به فرد و خاص به وجود آیند. این نوآوری ها کارکرد طراحی داخلی را ارتقا می دهند. مهم ایجاد تعادلی عقلانی و منطقی میان گرایش های مختلف طراحی به سبک قدیم و جدید است تا حسی از معاصر وهنری بودن را به اثاثیه و لوازم آمده از خانه های قدیمی و سنتی بخشیده و چیز جدیدی خلق کند که بیانگر مفهوم و دربردارنده الهامات زیبایی شناسی برای طراحی در آینده باشد.

5 سلیقه شخصی و روانشناسی رنگ

گرایش های طراحی و دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۱۷، نه تنها بازتاب دهنده جریان بازار و خواسته های مشتری اند که روانشناسی مشتریان، فرهنگ های متنوع و ادغام سبکها در جوامع مدرن را نیز بازتاب می دهند. برای ایجاد طراحی داخلی مؤثر، کاربردی و خاص طراحان به دنبال برانگیختن احساسات عمیق، اشتیاق و درک آرزوها و خواسته های همه گروههای سنی هستند.
مجموعه رنگ های گرمی که گفته شد، حسی خوشایند و صمیمیت را در فضا می پراکنند. این رنگها قدرتمند بوده و می توانند هر فضایی را شیرین، نرم و راحت به نظر برسانند. طراحی داخلی سنتی و فضاهای معاصر با تأکید بر رنگ های گرم به عنوان نقطه قوت و مانند مزه فضا، اهمیت دارند.

6 چاپ سه بعدی و سفارشی

چاپ سه بعدی از دستاوردهای فناوری مدرن است این چاپگرها، توانایی ساخت لوازم خاص و تزیینی منحصربه فرد، لوازم و امکانات نورپردازی و تزیینات معمارانه خاص را فراهم کرده اند. تولید سریع و رعایت خواسته و سلیقه مشتری با این دستگاههامفهوم جدید و جذابی به دکوراسیون داخلی بخشیده است.

7 طراحی ارگانیک (آلی) و پایدار

پایداری طراحی و ایده های گرفته ش ده از طبیعت، ویژگی خاص این سال است، استفاده از مواد و مصالح تجدید پذیر، رکن مهمی است که باید در هر چیدمانی اعم از ساده و روستایی با تجملی، کاربردی باصرفآلذت بخش، ارزان یا گران قیمت، سنتی یامدرن رعایت شود.

8 بافت های طبیعی و رنگ های داخلی

مواد و مصالح اولیه و خام رنگ های طبیعی دارند و می توانند به فضا چاشنی رنگی شگفت آوری ببخشند. منسوجات خام و رنگ نشده، بافتهای روستایی و محلی و هنرهای دستی، گلدوزی ها و بافتنی های زیبایی گیاهان، زیبایی طبیعی دارند و محیط را سرشار از لطف طبیعی خود می کنند. این مواد، از  راه حل های زندگی سبز» هستند. مبلمان راحت ولی از جنس مواد طبیعی مانند چرم یا با روکش هایی از جنس پارچه های کتانی یا پشمی و جلوه دیگری از بافت های طبیعی در دکوراسیون این سال است. چوب پنبه هم به عنوان عنصری معمارانه و در عین حال تزیینی با بافتی عالی، گرمابخش محیط است. همچنین ویژگی عایق صدا بودن ارزش خوب دیگر این ماده طبیعی است که برای پوشش دیوار هم به کار می رود. دیوارهای آجرپوش نیز بافت زیبا و مطلوب دیگری است که می توان هم به عنوان عنصر کاربردی معماری و هم بافتی تزیینی روی آن حساب زیبایی شناسی باز کرد. رنگ خاص و مات آجر به عنوان دیوار پوش یاکفپوش حضور جذابی برای دکوراسیون خواهد بود و یادآور فضاهای روستیک و صمیمیت روستایی است. از این نوع بافت در سرویس های بهداشتی هم می توان بهره برد.

9 نقش مایه و الگوی نقشینه تزیینی

نقوش الهام گرفته شده از طبیعت، الگوهای نقشینهای کلاسیک و آنچه از فرهنگ ها و قومیت های گوناگون می آید، از دیگر ویژگیهای این سال است فضای دوستانه و ملایم بدون گرایش به نه نمایی، آرام، نجیب و شاعرانه سادگی در عین شیکی را در خانه ها و فضاهای مدرن به راحتی در هم آمیخته است. حس خوب لمس و وجود چنین قابلیتی در این شیوه چیدمان یکی از اساسی ترین عواملی است که با عناصر دکوری و انواع اکسسوری ها به محیط، قابلیت درک بهتر فضا را می بخشد.

10 گیاهان خانگی را دریابیم!

گیاهان خانگی، باغچه های عمودی و دیوارهای سبز و زنده گیاهی، فضاهای مدرن را به تعادل می رسانند، محیطهای سربسته امروزی با هر نوع کاربری، پر از انواع وسایل و تجهیزات فن آورانه هستند. در نتیجه نیاز به بودن عناصر طبیعی زنده مانند گیاهان و ویژگی های مثبت و رنگهای سبز و زیبای آنها در فضای محبوس تأکید شده است. ارتقای کیفیت و سلامتی بیشتر فضاهای ما با کمک این گیاهان اتفاق می افتد. در عین حال به عنوان عناصر زیبای دکوراسیونی، حس نزدیکی به طبیعت را نیز با خود به فضاهای مختلف وارد می کنند

11 مبلمان چه شکلی باشد؟

مبلمان و اثاثیه هرچه بیشتر باید متناسب با نیازهای کاربر باشد و البته هرچه ممکن است ساده تر و جمع و جورتر؛ شکل های کشیده تر با بافت و گوشه هایی نرم تر و فاقد زاویه تندوتیز. این ویژگی برای کسانی که از خشونت های بصری و احساسی زندگی شلوغ شهری گریزان هستند، کاربردی و مهم است طراحی مینیمال و ابعاد کوچکتر در مبلمان سرویس های بهداشتی هم دیده می شود؛ البته همچنان به بعد زیبایی آنها توجه می شود و کارایی شان با کوچک شدن ابعاد کاهش پیدانمی کند. کاربرد اثاثیه مدولار، مبلمان کوچکتر و ساده تر با قابلیت تحرک و جابه جایی بیشتر و در عین حال شیک با کارکرد عالی، از دیگر ویژگیهای این سال است. در این مورد می توان نگاهی کرد به ایده ها و اثاثیه شرکت lynko، قابلیت انعطاف در این گونه اثاثیه و مبلمان، آنها را مناسب استفاده در هر فضایی کرده است

برگرفته شده از وبسایت agaahii.ir


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: طراحی ,داخلی ,طبیعی ,دکوراسیون ,جدید ,مدرن ,طراحی داخلی ,دکوراسیون داخلی ,فضاهای مدرن ,زیبایی شناسی ,محیط زیست ,مواد طبیعی مانند
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

و گهگاهی دو خط شعری... املاک توقف خرید و فروش آپارتمان در اندیشه حرف قلم وبلاگ شورای دانش آموزی متوسطه دوم فرزانگان شهرکرد Chris باشگاه فرهنگی ورزشی امید رفسنجان home elevator - sselift.com مجید خراطها باربری مرکزی سروستان